Sprawność Jazdy na Snowboard III

(UWAGA: Pracę nad sprawnością można rozpocząc po porozumieniu się z drużynową i dopiero po zdobyciu sprawności Jazdy na Snowboard II. Praca nad sprawnością musi być zgłoszona szczepowej/hufcowej.)

 

 Podpis

Klucz *

1.   W czasie kontrolowanego zjazdu na średnim stoku pokaże że umie prawidłowo wykonać:

      a. Skręty z poślizgu, z 'rzeźbionej jazdy' i w czasie skoku


I D Z N

      b. Wyhamowanie / przystanek


I D Z N

      c. Jazdę tyłem (“riding fakie" czy "switch")


I D Z N

2.   Na umiarkowanym stoku zrobi prosty skok "ollie", w czasie skoków chwyci jeden potem drugi koniec deski, zjedzie jednym końcem deski w powietrzu "wheelie" a w snowparku ześlizgnie się po poręczy.


I D Z N

3  Pokaże umiejętność jazdy w różnych warunkach skręcając i utrzymując równowagę przy zmianach w spadzie stoku, zmianach w śniegu, jeździe na muldach.


I D Z N

4.   Brała udział w zawodach w jeździe na desce snowboardowej.


I D Z N

5.   Wie jak się nazywa organizacja snowboardu w kraju zamieszkania lub międzynarodowa i organizacja instruktorów snowboardu w kraju zamieszkania (np. United States Snowboarding Association (USSA), World Snowboard Federation, American Association of Snowboard Instructors (AASI), Canadian Snowboard Federation (CSF), Canadian Association of Snowboard Instructors (CASI), Australian Professional Snowsport Instructors (APSI), British Association of Snowsport Instructors (BASI), itd.).


I D Z N

6.   Wymieni konkurencje uprawniane w mistrzostwach świata w snowboardzie i wymieni kilka miejsc lub kraji gdzie odbyły się lub odbędą się zawody (np. Lienz w Austrii, Innichen we Włoszech, Berchtesgaden w Niemczech, Whistler w Kanadzie itd.)


I D Z N

 

Uwagi / Notatki:

 
Podpis Harcerki Podpis Instruktorki Data Przyznania

 

* Klucz podpisów:  Poszczególne punkty mogą podpisywać następujace osoby

I = instruktorka, D =drużynowa (w stopniu wyższym od którego harcerka zdobywa), Z = zastępowa (w stopniu wyższym od którego harcerka zdobywa), N = nauczycielka/nauczyciel, R = rodzice.

Materiały pomocnicze do sprawności: Bezpieczeństwo Na Stoku - Poradnik do sprawnosci Narty & Snowboarding

 

Sprawność została zaprojektowana przez Referat Harcerek z Chorągwi Harcerek w USA

Czerwiec 2014

 

Rozkaz L10, Londyn 8 wrzesień 2014

Wrócić do spisu sprawności harcerek          Wrócić do obrazków sprawności harcerek