KUCHARKA POLOWA

 

 Podpis

Klucz *

1  Przedstawi jadłospis na przeciąg dwóch dni dla obozu lub wycieczki z podaniem ilości produktów i kosztorysu. Zrobi zakupy potrzebnych produktów, rozpozna ich świeżość. Wykaże się odnośnymi rachunkami i wyliczeniem.


I D Z N

2.   Wybierze odpowiednie miejsce i wybuduje kuchnię polową, zabezpieczy ją przed deszczem. Urządzi śpiżarnię i racjonalnie przechowuje produkty. Umie obchodzić się z maszynką naftową i spirytusową.


I D Z N

3  Utrzymuje czystość i porządek w kuchni, spiżarni i najbliższym otoczeniu.


I D Z N

4.   Przyrządzi smacznie i czysto na kuchni polowej: dwie zupy, kaszę, ryż, mięso /lub rybę/ gotowane, smażone albo pieczone; kluski, dwie jarzyny, jajka trzema sposobami, kawę, kakao, dwie potrawy słodkie, dwa sosy. Przyrządzi surówkę z jarzyn.


I D Z N

      5.   Dzieli porcje. Poda do stołu estetycznie i
            punktualnie.

I D Z N

6.   Przygotuje dwie potrawy gorące bez posługiwania się naczyniami kuchennymi np. pieczeń z rożna, placki na kiju, jaja lub ziemniaki pieczone itp. Nabiera grzybów lub jagód i przyrządzi z nich potrawę.


I D Z N

 

Uwagi / Notatki:

 
Podpis Harcerki Podpis Instruktorki Data Przyznania

 

* Klucz podpisów:  Poszczególne punkty mogą podpisywać następujace osoby

I = instruktorka, D =drużynowa (w stopniu wyższym od którego harcerka zdobywa), Z = zastępowa (w stopniu wyższym od którego harcerka zdobywa), N = nauczycielka/nauczyciel, R = rodzice.

 

Rozkaz L18, Londyn 3 maj 2009

Wrócić do spisu sprawności harcerek          Wrócić do obrazków sprawności harcerek