ZDOBNICZKA OBOZOWA

 

Podpis

Klucz *

1.   Wraz z zastępem wykona dwie rzeczy służące do urządzenia i przystrojenia obozu np. bramę, kapliczkę, tablicę rozkazów, stojaki, ozdoby wokół masztu albo ogniska.


I D Z N 

2.   Przedstawi własną pracę zdobniczą z kory, gałązek, szyszek, np. latarnię, „pająka”, ramkę, godło zastępu.


I D Z N 

3.   Weźmie udział w urządzeniu wnętrza i otoczenia namiotu; zawsze utrzymuje w porządku swoje posłanie, plecak i ubranie.


I D Z N 

4.   Przedstawi dwa przedmioty z ekwipunku osobistego, które sama artystycznie ozdobiła np. poduszkę, okładkę so śpiewnika, skuwkę do chusty, woreczek do przyborów itp.


I D Z N 

5.   Wykaże zdolności zdobnicze korzytając z elementów przyrody np. wyplata z wikliny, wypala w drzewie, wyrzyna w korze, rzeźbi w drzewie. Wykona coś z kwiatów, liści i gałązek.


I D Z N 

6.    Lubi rysować albo malować. Wykona kilka ilustracji do kroniki lub kilka kartek do wysłania pozdrowień z obozu. O ile będzie okazja, weźmie udział w konkursie rysowania na obozie.


I D Z N 

7.   Pomysłowo wykona coś do pokazu na ognisku.


I D Z N 

 

Uwagi / Notatki:

 

 
Podpis Harcerki Podpis Instruktorki Data Przyznania

 

* Klucz podpisów:  Poszczególne punkty mogą podpisywać następujace osoby

I = instruktorka, D =drużynowa (w stopniu wyższym od którego harcerka zdobywa), Z = zastępowa (w stopniu wyższym od którego harcerka zdobywa), N = nauczycielka/nauczyciel, R = rodzice.

 

Rozkaz L18, Londyn 3 maj 2009

Wrócić do spisu sprawności harcerek          Wrócić do obrazków sprawności harcerek