Harcerska gazetka internetowa "Sto Lat" wita serdecznie wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami przygotować się do świętowania stulecia Harcerstwa!


 

Numer 2, Kwiecień 2008

Witamy czytelników drugiego wydania naszej gazetki „STO LAT”. Dziękujemy tym wszystkim – w Polsce i poza jej granicami –  którzy przysłali nam gratulacje, uwagi, sugestie i wspomnienia. Mamy nadzieję, że obecne wydanie gazetki również będzie pożyteczne i ciekawe. Czekamy na wywiady i wspomnienia uczestników i świadków historii harcerstwa spisane przez nasze harcerki i wędrowniczki w ramach zdobywania sprawności Stulecia – Baśniarki, Kronikarki i Animatorki. 

Harcerstwo wzięło czynny udział w walce z Bolszewikami i decydującej Bitwie o Warszawę 15. sierpnia 1920. To zwycięstwo – znane jako „Cud nad Wisłą” – zapewniło Polsce 20 lat niepodległości i szansę odbudowy państwa polskiego po 123 latach niewoli. Tak, jak 10 lat wcześniej przygotowywali się do odnowy moralnej i do walki zbrojnej o wolną Polskę, tak teraz harcerki i harcerze włączyli się z rozmachem w dzieło odbudowy Polski.

W tym numerze e-gazetki „STO LAT” dowiecie się o tym, jak harcerstwo rozwijało się w II Rzeczypospolitej ale, przede wszystkim,  jak harcerki i harcerze pracowali dla Polski, wykonując bardzo wartościowe prace społeczne i służąc bliźnim. Harcerstwo miało ogromne osiągnięcia w tym zakresie – zobaczcie, co na ten temat piszemy w Migawkach. Znajdziecie również słowa i melodie piosenek, które powstały w tym okresie; ćwiczenie polowe; bajkę i majsterkowanie dla zuchów; gawędę i porady do pracy nad sobą  oraz zagadki. Miłej zabawy!

Czuwaj! 

Redakcja

 

Gawęda

Kalendarzyk Historyczny

Migawki Historyczne

Piosenki


 
Praca nad sobą....pomysły.....
Zagadki i Ćwiczenia Technika Bajka Majsterkowanie

Dobre Rady

 

Wrócić na główną stronę gazetki "Sto Lat"

Wrócić na główną stronę Organizacji Harcerek