Harcerska gazetka internetowa "Sto Lat" wita serdecznie wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami przygotować się do świętowania stulecia Harcerstwa!


 

Numer 3, Czerwiec 2008

 

Od Redakcji

 

Trzeci numer gazetki jest jak dotąd najobszerniejszy. Poświęcony harcerstwu w okresie II. Wojny Światowej obejmuje tylko sześć lat; ale były to lata niesamowitego wysiłku w historii naszego narodu. Harcerze i harcerki – od najstarszych do najmłodszych – musieli w bardzo trudnych warunkach żyć na codzień ideałami Prawa i Przyrzeczenia. Jak przekonasz się czytając migawki historyczne, postępowali z honorem i dobrze zasłużyli się Polsce. O tym mówi gawęda. Zajrzyj też do pracy nad sobą i zobacz, jak Ty możesz dzisiaj wyrabiać w sobie te cechy, które pozwoliły im nie zawieść w chwili próby.

 

W tym numerze znajdziesz piosenki harcerskie powstałe podczas okupacji i Powstania Warszawskiego. Z myślą o konspiracji, w dziale techniki podajemy wzory szyfrów, które można zaraz wypróbować, klikując na zagadki. Z techniki mamy też stojaki i urządzenia obozowe – w czasie wojny stale trzeba było sobie radzić wykorzystując to, co było pod ręką i dało się przystosować do potrzeb. Proponujemy również gry: jedną dla drużynowych do przeprowadzenia w drużynie a drugą dla wszystkich – i możesz zagrać od razu. Szukaj tropów! Kto pierwszy przyśle na adres gazetki „Sto Lat” prawidłową informację otrzyma nagrodę.

 

Nasz dział archiwum wzbogacił się o nowe wspomnienia i dokumenty. Można trafić na nie klikując na linki w poszczególnych migawkach albo wprost z głównej strony gazetki. Prosimy o nadsyłanie dalszych wspomnień, szczególnie na temat początków pracy harcerskiej po wojnie – w Polsce i na emigracji – a także osiągnięć poszczególnych chorągwi. Z góry dziękujemy.

 

Czuwaj! 

Redakcja

   

Gawęda

Kalendarzyk Historyczny

Migawki Historyczne

Piosenki


 
Praca nad sobą....pomysły.....
Zagadki i Ćwiczenia Technika Gra Bieg na przeżycie

Dobre Rady

 

Wrócić na główną stronę gazetki "Sto Lat"

Wrócić na główną stronę Organizacji Harcerek