Harcerska gazetka internetowa "Sto Lat" wita serdecznie wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami przygotować się do świętowania stulecia Harcerstwa!


 

Numer 6, czerwiec 2009

 

Od Redakcji

 

Zuchy – czuj! Szósty numer naszej e-gazetki „Sto Lat” skierowany jest szczególnie do tych, którzy prowadzą gromady zuchowe lub interesują się pracą z zuchami. Zawiera ramowy program sprawności Zuch Stulecia oraz wskazówki dla druhen, które będą przeprowadzać tę sprawność od września bieżącego roku w swoich gromadach. W tym numerze podajemy melodie i słowa kilku Piosenek zuchowych a w kolejnych numerach znajdziecie wiele różnych materiałów do zbiórek z cyklu „Zuch Stulecia”. Kliknijcie także na ikonki Naszych Instruktorek i Naszych Instruktorów: są tam życiorysy współtwórców ruchu zuchowego: Jadwigi Zwolakowskiej i Aleksandra Kamińskiego.

 

Obecny numer przedstawia wiele innych sylwetek harcerek i harcerzy, którzy przez całe życie pozostali albo pozostają wierni ideałom harcerskim i dobrze spełniali harcerską służbę tam, gdzie przypadło im żyć i działać: czy to w terenie, czy we władzach Związku, czy też w szerszym życiu społecznym i zawodowym. Wychowali wiele pokoleń harcerek i harcerzy i wiele im wszystkim zawdzięczamy. Pamięci o tym, co zdziałali dla Polski jest poświęcony Kominek. O tym, jak my możemy służyć Polsce dzisiaj jest mowa w Gawędzie. A jak pomagać sobie nawzajem i wspierać się w potrzebie dowiecie się pod ikonką Dobre Rady.

 

Z myślą o nadchodzących wakacjach letnich – przynajmniej na północnej półkuli – poświęciłyśmy dział Techniki różnym sposobom komunikowanie się w terenie: są tam znaki patrolowe i sygnalizacja. Jak zwykle, możemy się poćwiczyć i sprawdzić, co i ile umiemy zaglądając do rubryki Gry i Ćwiczenia.

 

Nie zapominajcie o stronie „Poznajmy się”! W tym numerze e-gazetki przedstawia się drużyna „Dunajec” z Londynu. Może do następnego wydania Ty zgłosisz swoją drużynę, zastęp lub gromadę albo rozszyfrujesz i wykonasz zadanie, które proponujemy pod ikonką Gra?

 

Czuwaj!

 

Redakcja

 

Gawęda Zuch Stulecia Nasze Instruktorki Nasi Instruktorzy Piosenki

Praca nad sobą....pomysły.....
Gry i Ćwiczenia Technika Gra Kominki i Ogniska Poznajmy Się Dobre Rady

 

Wrócić na główną stronę gazetki "Sto Lat"

Wrócić na główną stronę Organizacji Harcerek