Harcerska gazetka internetowa "Sto Lat" wita serdecznie wszystkich, którzy wspólnie z nami świętowali stulecie Harcerstwa!


 

Numer 9, listopad 2010

 

Od Redakcji

 

Witamy wszystkich naszych czytelników w tym ostatnim, pozlotowym wydaniu e-gazetki „Sto Lat”. Druhna Naczelniczka podsumowuje osiągnięcia wychowawcze Zlotu w swojej gawędzie. W „Kalendarzyku” podajemy ramowy program Zlotu Harcerek, w „Migawkach” znajdziecie opisy głównych wydarzeń, a w dziale „Dobre Rady” – zlotowe hasła dnia. Osobno zwracamy uwagę na program wędrowniczy na Zlocie a także na zbiorową akcję Służby Bliźnim. Pod ikonką „Poznajmy się” znajdziecie godła, nazwy i patronki wszystkich obozów, a przykłady najciekawszych urządzeń i zdobnictwa zlotowego zamieściłyśmy w dziale „Technika”. Mamy również program kominka z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego oraz piosenki zlotowe. Jak zwykle, są zagadki i ćwiczenia: quiz zlotowy, zagadka z datami i kim obrazkowy. Może odnajdzieice siebie i przyjaciół na zdjęciach?

 

Gazetka nasza powstała trzy lata temu jako pomoc dla harcerek przygotowujących się do jubileuszu Stulecia Harcerstwa, chcących bliżej poznać bogatą historię harcerstwa i zdobyć sprawności Stulecia. Ale już pierwsze wydanie nie dało się zamknąć w taką formułę i wymknęło się poza nakreślone ramy, a kolejne wydania przynosiły coraz to nowe i bardziej ambitne pomysły.

 

E-gazetka zdopingowała nas do zebrania i umieszczenia w światowej sieci informacyjnej zestawu dokumentów, materiałów programowych i wskazówek metodycznych, które stały się w ten sposób łatwo dostępne dla wszystkich członków i uczestników naszego Związku. Mamy nadzieję, że tak młodzież harcerska jak i grono instruktorskie będzie nadal korzystało z tych zasobów i zachęcamy do uzupełniania archiwum dalszymi materiałami.

 

Bardziej jednak niż sam materiał zebrany w e-gazetce cieszy nas wspaniałe doświadczenie współpracy Druhen ze wszystkich naszych Chorągwi przy tworzeniu e-gazetki. Dziękujemy tym wszystkim, które pomimo innych obowiązków harcerskich, zawodowych i rodzinnych, stworzyły, zdobyły, napisały, opracowały, sfotografowały, zilustrowały i nadesłały elementy, z których powstała całość.

 

Sto Lat już za nami a przed nami – dalsza praca, aby wprowadzać ideały harcerskie w życie społeczeństw, w myśl hasła nadal aktualnego choć sformułowanego przez Druhnę Oleńkę przed stu laty: „Ramię pręż, słabość krusz, ducha tęż, Ojczyźnie miłej służ!

 

Czuwaj!

 

Redakcja

 

Słowo Naczelniczki

Kalendarzyk Zlotu

Migawki ze Zlotu

Służba Bliźnim

Piosenki

 

Gry i Ćwiczenia Technika Wędrowniczki Poznajmy Się Kominki i Ogniska Dobre Rady

 

 

Wrócić na główną stronę gazetki "Sto Lat"

Wrócić na główną stronę Organizacji Harcerek